A- ja C-ikäisten SM-mestaruudet ratkaistu

Suomen Mestareita ovat C-tytöissä Maskun Kataja Leopardit, C-pojissa Pielaveden Sampo, B-tytöissä Kuortaneen Lentopallo, B-pojissa Keimolan Kaiku, A-tytöissä Woman Wolley Rovaniemeltä ja A-pojissa Salon Viesti.

Kuvia SM-finaaleista

Sijoitukset

C-tytöt

1. Maskun Kataja Leopardit
2. Kuortaneen Lentopallo
3. Vilppulan Tähti
4. Oriveden Ponnistus C1
5. PuMa-Volley C1
6. Woman Volley C1
7. Lempäälän Kisa
8. Outokummun Partio
9. Nurmon Jymy -03
10. Kauhavan Wisa C1
11. Mikkelin Passarit
12. Kerimäen Lentopallo -86
13. Euran Raiku C-03
14. Ylöjärven Ryhti
15. Nurmon Jymy -04
16. Salon Viesti Red

All Stars

  • Aronen Ada Vilppulan tähti
  • Ollonen Sanni KuLePa
  • Mursula Jessika KuLePa
  • Ojaharju Liine KuLePa
  • Puottula Vilma maskun Kataja
  • Sairiala Inka Maskun Kataja
  • Virtanen Saana Maskun Kataja

Lisätietoa lentopalloliiton sivulta

Kaikki tulokset

C-pojat

1. Pielaveden Sampo
2. Salon Viesti
3. Vammalan Lentopallo 03
4. Alahärmän Kisa
5. Himangan Roima
6. Oriveden Ponnistus
7. Raision Loimu juniorit Mustat
8. Jyväslentis C1
9. Kempeleen Lentopallo 1
10. Haminan Arsi
11. Nurmon Jymy
12. Laihian Luja

All Stars

  • Kontio Joonas Salon Viesti
  • Ivanov Ilja Pielaveden Sampo
  • Salpakari Joonatan Pielaveden Sampo
  • Nykänen Aatu Pielaveden Sampo
  • Tuusa Niko Salon Viesti
  • Tikkala Jere Salon Viesti
  • Mäki-Valtari Nico Alahärmän Kisa

Lisätietoa lentopalloliiton sivulta

Kaikki tulokset

B-tytöt

  1. Kuortaneen Lentopallo
  2. Raahen Lentopallo
  3. Blues Volley
  4. Ylöjärven Ryhti
  5. Salon Viesti Astrum
  6. Jyväs Lentis, Jyväskylä
  7. Someron Pallo
  8. Savonlinnan Ajo
  9. Alajärven Ankkurit
  10. Vammalan Lentopallo
  11. Kauhavan Wisa
  12. Karkkilan Pojat

All Stars

  • Lotta Kukkonen Kuortaneen Lentopallo, passari
  • Taija Salonen Blues Volley, hakkuri
  • Inka Mehtola Raahen Lentopallo, keskipelaaja
  • Laura Laukkanen Ylöjärven Ryhti, keskipelaaja
  • Jessica Salminen Kuortaneen Lentopallo, laitapelaaja
  • Tuuli Tuominen Blues Volley, laitapelaaja
  • Veera Honkanen Kuortane, libero

Lisätietoa lentopalloliiton sivulta

Kaikki tulokset

B-pojat

  1. Keimolan Kaiku Vantaa
  2. Kiuruveden Luomu-Wolley
  3. Kauhavan Wisa
  4. Kempeleen Lentopallo
  5. Puijo Wolley Juniorit Kuopio
  6. Nurmon Jymy-01
  7. Vilppulan Tähti
  8. LP Kangangasala
  9. Napapiirin Palloketut Rovaniemi
  10. Seinäjoki Lentis
  11. Vammalan Lentopallo -1
  12. Maskun Kataja

All Stars

  • Santeri Välimaa Kauhavan Wisa, passari
  • Aleksi Mäkiluoma Kauhavan Wisa, libero
  • Matias Viinikainen Keimolan Kaiku, keskipelaaja
  • Mikael Karvinen Keimolan Kaiku, keskipelaaja
  • Ville Kattelus Keimolan Kaiku, yleispelaaja
  • Sampsa Lokka Kempeleen Lentopallo, yleispelaaja
  • Aleksi Muukkonen Kiuruveden Luomu-Wolley, hakkuri

Kaikki tulokset

A-tytöt

1. Woman Volley Rovaniemi
2. Salon Viesti
3. Liedon Parma
4. Rantaperkiön Isku
5. PuMa-Volley A1 Helsinki
6. Nurmon Jymy
7. Vaasan Kiisto
8. Raahen Lentopallo

All Stars

  • Roosa Rautio Woman Volley, passari
  • Venessa Loukonen Woman Volley, keskipelaaja
  • Ella Autere PuMa-Volley, keskipelaaja
  • Viivi Pyhäjärvi Woman Volley, yleispelaaja
  • Netta Laaksonen Salon Viesti, yleispelaaja
  • Saara Lindgren Salon Viesti, hakkuri
  • Anna Syrjälä Liedon Parma, libero

Kaikki tulokset

A-pojat

1. Salon Viesti
2. Pielaveden Sampo
3. Vammalan Lentopallo
4. Napapiirin Palloketut Rovaniemi
5. Vilppulan Tähti
6. Kauhavan Wisa
7. Puijo Wolley
8. Karhulan Veikot

All Stars

  •  Joona Väänänen Salon Viesti, passari
  • Niko Suihkonen  Vammalan Lentopallo, yleispelaaja
  • Lauri Vanhanen Salon Viesti, yleispelaaja
  • Keskiturjujat Severi Savonsalmi Sampo, keskitorjuja
  • Tatu Vuorenmaa, Vammalan Lentopallo, keskitorjuja
  • Aaro Nikula Salon Viesti, hakkuri
  • Niklas Breilin Salon Viesti, libero

Kaikki tulokset

Kategoriat: Ei kategoriaa

Tilaa

Uusimmat jutut RSS:llä

%d bloggers like this: